4 типи клієнтів із фрілансування та як зробити їх щасливими

Задоволення людей - це не завжди слабкість

Фото Алі Яхя на знімку

Я завжди був приємнішим людям.

Як слабкість, це жахлива річ. (Ви скористаєтеся… багато. Але в певний момент я почав усвідомлювати, що це теж одна з моїх найбільших сильних сторін. Після життя вивчення того, що робить людей щасливими, я почав застосовувати ці знання до моїх позаштатних стосунків і речі ніколи не були кращими.

Тепер я можу встановити зв’язок між тим, що просить мій клієнт (або тим, як він просить про це), і тим, що результат зробить його найщасливішим. Це дозволяє мені йти вище і далі таким чином, який я ніколи б не міг, якби я дивився тільки на завдання. Це також допомогло мені визначити певні типи клієнтів, з якими я працював знову і знову, і що, зрештою, ці клієнти потребували найбільше.

1. Клієнт мрії

Фото CoWomen на знімку

Це звучить як непродуманий, правда? Кожен фрілансер мріє про того клієнта, з яким ви просто натискаєте. Вам подобається тип роботи, яку вони просять, вони "отримують", як ви робите речі, це просто вдосконалення від початку до кінця. Але стосунки з вашим клієнтом мрії вимагають роботи, як і з будь-яким іншим клієнтом. Єдина відмінність полягає в тому, що замість того, щоб планувати несправності або нереалістичні очікування, ви б’єтесь на поступливість. Це все на вас.

3 кроки, щоб зробити клієнта своєї мрії щасливим:

1. Інтенсифікуйте. Не сприймайте клієнта своєї мрії як належне. Тільки тому, що вони є вашим ідеальним клієнтом, не означає, що ви є їх ідеальним фрілансером, тому переконайтесь, що у них є підстави триматися з вами. Запропонуйте пільги за їх лояльність до вашого бренду.
  2. Будьте професійними. Легко наблизитись до клієнтів, з якими ви добре розумієтесь. Я б навіть сказав, що я створив дружбу з парою моїх, але важливо ніколи не забувати, що ваш клієнт - ваш начальник. Не ладьте з іншими клієнтами, щоб вони почували себе добре і ніколи не ставали більш випадковими, ніж у ваших комунікаціях.
  3. Дотримуйтесь високих особистих стандартів. Повторна робота може почати відчувати себе черствою, навіть якщо вам дуже подобається людина, з якою ви працюєте. Знайдіть способи зберегти його свіжим і, перш за все, не дозволяйте якості вашої роботи ковзати лише тому, що ви припускаєте, що ваш клієнт думає про вас світ.

Не забудьте так часто просити свого клієнта мрії про відгук. Це показує, що їх задоволення все ще є пріоритетом для вас. Надайте їм досвід, який відрізняє вас від інших фрілансерів.

2. Гніздо в коробці

Фото веб-хостингу на Unsplash

Цей клієнт має багато роботи для вас. Мовляв, багато роботи. Або принаймні це те, що він сказав три тижні тому. З того часу пройшли цвіркуни, і ви взялися за іншу роботу, щоб заповнити прогалину, що залишилася на його шляху. Потім ви прокинулися сьогодні вранці на електронний лист із місячним завданням, який йому знадобиться через два тижні, вершини. Тепер ви бовтаєтесь, бо хоч знаки долара танцюють на вашому баченні, час, коли ви їм сказали, що відкладете, минув за ці три тижні радіомовчання.

Для деяких клієнтів це шаблон, настільки передбачуваний, що ви можете насправді його відкалібрувати, як тільки ви дізнаєтесь, як йде їхня історія. Якщо у вас є велика гнучкість для подібних речей (або графік, повний більш послідовних клієнтів, яким ви могли встановити свій годинник), ви, можливо, не відчуєте необхідності вживати будь-яких дій. Якщо ви подібні до більшості з нас і не можете кинути все, коли Jack-in-the-Box спливає з терміновою роботою 20 годин, ви будете краще працювати з деякими межами.

3 кроки, щоб зробити щасливим джек-короб:

1. Встановіть межі. Це, чесно кажучи, моя порада для будь-яких стосунків, які ви коли-небудь матимете, але це особливо важливо в цьому сценарії. Нехай ваш клієнт точно знає, скільки сповіщень вам потрібно, щоб розумно виконати тип завдання, який вони вам зазвичай дають. Прокладіть цю цитату щедро. Навіть якщо цього разу вам знадобляться лише 48 годин, наступного разу ви можете бути набагато зайнятішими.
  2. Твердо стояти. Будьте готові до деякої віддачі. Jack-in-the-Box не любить, щоб йому сказали, що щось не працює в останню хвилину. Проблема в тому, що він завжди спілкується з вами в останню хвилину. Це не проблема "ти".
  3. Запропонувати укладення угоди. Якщо ваш «Jack-in-Box» регулярно приходить до вас із роботою, якою ви любите займатися, та здоровим бюджетом, подивіться, чи не буде він сприйнятливий до угоди про відрядження. У договорі уточнюйте, що ви не можете нести відповідальності за складання завдань, які вони не дістануть вам вчасно. Ви отримуєте зарплату незалежно від того, і вони стимулюються до ефективного спілкування.

Гнучкі в коробці такі, якими вони є, тому що вони (або люди, для яких вони працюють) борються з управлінням часом. Якщо ви хочете мати можливість встановити межі з цим типом клієнта, вам потрібно мати моральну основу на цьому. Не кладіть свої речі на задній конфорку тільки тому, що вони зробили те ж саме. Займіться їхньою роботою відповідно до стандартів, на які ви б утрималися для будь-якого іншого клієнта, і зробіть це вчасно.

3. Перфекціоніст

Фото Емі Гірші на знімку

Будьмо тут реальні, ми говоримо про мікроменеджери. Ви отримаєте свою частку з них, і це добре, щоб знайти їх складними. Перфекціоністські клієнти люблять вибирати нитки в деталях. Вони хочуть знати, де ти знаходиться, на кожному кроці процесу. Їхні проекти - їхні діти, і вони не хочуть нічого, крім найкращого для своїх дітей.

Якби я був клієнтом, я майже напевно був би керівником мікроменеджерів. Ось чому я таємно люблю працювати з ними! Просто нічого професійного мене не задовольняє, ніж зробити щасливим мікроменеджера. Ось чому: часто я виявляю, що клієнти, які намагаються керувати мною, не хочуть наймати мене в першу чергу. Вони хотіли виконати роботу самі, вони просто занадто переповнені. Коли я змушую їх усвідомити, що я розумію їхнє бачення, і я прихильний втілити його в життя саме так, як вони мріяли, я майже відчуваю, як їх полегшення випромінюється через Інтернет.

3 кроки, щоб зробити щасливими перфекціоністів:

1. Відповідь на все. Для цього типу клієнтів важливі навіть найдрібніші запити чи пропозиції. Вони хочуть щоразу знати, що їх чули. Наприклад, коли я співпрацюю в Документах Google, я відповідаю на їх коментарі, а не натискаю Розв’язати, навіть якщо це просто швидка примітка, щоб сказати, що я це виправив. Я дозволяю їм вирішити, коли щось вирішиться.
  2. Відповідь, перш ніж вони запитують. Мікроуправники побоюються невідомого. Ви можете полегшити цей страх, виклавши процес із самого початку. У мене є пакет, який я зазвичай надсилаю, коли я перебуваю на новому клієнті, який робить саме це (я насправді отримав ідею від одного з моїх улюблених за весь час улюблених клієнтів, фотографа, який присягається на неї зі своїми власними клієнтами).
  3. Знай свої обмеження. Перфекціоністи не для всіх. Їм потрібно багато розуміння. Якщо ви не хтось, хто може добре працювати з мікроменеджерами, то краще просто взагалі уникати їх, якщо можете. Вони підкреслять вас, і ваша робота розчарує їх.

Можна зробити мікроменеджера щасливим. Тим не менш, у них є неприємна тенденція досягати свого шляху, і це проблема, коли справа стосується продуктивності. Ви можете помітити, що вони просять зміни, а пізніше просять скасувати ці зміни, не маючи поняття, саме це роблять. Вони можуть вимагати багато вашого часу без будь-якої іншої причини, тому що вони хочуть постійного заспокоєння.

Ось тут ви отримаєте користь від того, щоб знати свій власний процес і доносити їм цей процес з початку роботи. Встановіть межі зі своїм перфекціоністським товаришем та будьте готові ввічливо нагадати йому про ті межі, коли речі почнуть виходити з-під руки.

4. Той, що відійшов

Фото Ісуса Кітека на знімку

Ви думали, що він впевнений, що він є клієнтом мрії, і тоді він залишив вас із порожнім папкою "Вхідні" та діркою у вашому календарі. Ви стежили, але безрезультатно.

Ти хочеш повернути цю роботу. Ви хочете, щоб виправити речі. Найбільше просто хочеш знати, що пішло не так. Боляче, коли потенційний клієнт обіцяє вам світ, а потім примарить вас, але єдиний спосіб вирішити цю ситуацію - це здорова доза реальності.

3 кроки для того, щоб зробити той, який відійшов щасливим:

1. Ви, мабуть, не можете. Ось чому вони ті, хто втік, а не той, хто може втекти. Що б не сталося, вони вже давно пішли.
  2. Ти не хочеш, як би там не було. Тому що не кожна робота підходить правильно, і це нормально.
  3. Насправді вам дійсно потрібно рухатися далі. Там є інші клієнти, які копають вас. Ви витрачаєте час на піани за тими, хто цього не робить!

Звичайно, ви завжди можете скористатися коротким періодом аналізу після того, як обіцяє багатообіцяюча угода. Якщо ви втрачаєте кілька угод, одна за одною, ви можете шукати шаблони. Візьміть те, що ви дізнаєтесь, і перенесіть його на наступну роботу. Коли ти знаєш краще, ти робиш краще.

Але після того, як ви це зробили, прийшов час скласти наступну пропозицію. Продовжувати рухатися вперед. Ваш клієнт мрії там, чекає вас.